Kacér táncuk közben azonban nem figyeltek eléggé, így átkeveredtek az út túloldalára a posta mellé. Persze úgy is eshetett, hogy elunták a sok stírölést, inkább félrehúzódtak. Ez néhány éve történt, azóta a rétjükből parkoló lett és a szomszédos kisvasút végállomás is idomult az új évezredhez.
Ifj. Blaskó János szobrász 1976-ban készítette őket, az akkori Verőcemarosra, mikor az Erdei Vasútat – társadalmi munkában – felújították és Úttörővasúttá léptették elő (június 6-án). 78 tavaszán aztán az eső meg a hóolvadás ugyan elmosta az állomást és környékét, de 2 év elteltével, újra felújítva, átépítve végül elnyerte a sokak által ismert képét a hely. A legutóbbi időkben a bolt és az állomás is átépült, nagyobb lett.
Az egyébként kiváló szobrász készített Lenin és Ho Si Minh szobrokat is Eger városának 69-ben és 71-ben. Néhány évvel későbbi témaválasztása mindenképpen időtállóbnak bizonyult. Szerintem a munkát is jobban élvezte…
És még egy érdekesség: mesterünk testvére az a Blaskó Péter színművész, aki 2008-ban nem fogadta el Gyurcsánytól a Kossuth-díjat. Azóta persze kapott már másikat.
A süttői mészkőből készült hölgyek, köszönik jól vannak, és ugyan már túljutottak a harmadik x-en, ez alakjukon, mozgásukon nem látszik. Fittek, vidámak és ruganyosak. A történelem változik, ők maradtak olyanok, amilyenek voltak. A Táncolók.