Újabb bajnoki rangadók, verőcei kupamenetelés

0
421

Áprilisban rangadókkal folytatódtak a Pest megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság küzdelmei, ezúttal részletesebben a Kismaros-Szokolya meccsel foglalkozunk.

A tavaszi harmadik fordulóban a Kismaros a Kosd ellen nyert 3-1-re Pécsi Balázs, Takács Gábor és Tóth János góljaival. A Nagymaros Szendehelyen győzött Verebes Gergő találatával, a szokolyaiak pedig ötöt rúgtak a Pencnek, góllövő: Krasnyánszki Zoltán (2), Benke Zsolt, Horváth István (2).

A következő fordulóban Kismaros-Szendehely 2-1, gól: Antal Zsolt, Tóth János; Nagymaros-Szokolya Boros József és Krasnyánszki Zoltán góljaival 1-1-es döntetlen.

Ezután látogatott a Szokolya Kismarosra. A két csapat azonos pontszámmal várta a találkozót a 4-5. helyen, ennek megfelelően nagy elánnal estek egymásnak, úgy látszik a húsvéti sonka nem ülte meg a játékosok gyomrát. Mintegy kétszáz néző, köztük szinte az egész verőcei csapat jelen volt és láthatták, ahogyan öt perc után Tóth János lépett ki a védők közül és a kapuba emelt, 1-0. Szűk fél óra elteltével az egyik szokolyai védő mehetett zuhanyozni, miután utolsó emberként szabálytalankodott. A szokolyai B-közép dudával és kereplőkkel bíztatta övéit, aminek meg is lett az eredménye, még a szünet előtt egyenlítettek Horváth István góljával. “Támadni kellene, otthon vagytok!”, mérgelődtek a kismarosi szurkolók. Ezzel szemben a 65. percben már a Szokolya vezetett. Egy lövés Török Péter lábán felpörgött és a kismarosi kapus kezei között a hálóban kötött ki. Sőt, Takács Gábort néhány perc múlva egy durvaságért kiállította a játékvezető. A kismarosiak ekkor azonban feléledtek és egy perccel a vége előtt a Burgermeister Gábor buktatásáért megítélt büntetőt Nyerges János belőtte, a végeredmény 2-2.

A nagymarosiak szabadnaposak voltak, és továbbra is másodikak, a Szob pedig közben sorra nyert és vezeti a tabellát.

A II. osztályban a Verőce idegenben 5-3-ra győzött a Dunakeszi Kinizsi ellen, Plachi Dávid, Magyar Imre (3) és Szomorjai Tibor góljaival. Valkón 3-1-es siker következett, Magyar I. kétszer, Szomorjai T. egyszer volt eredményes. A jó sorozat az Iklad elleni hazai meccsen szakadt meg, ahol Fehér Tamás góljára a vendégek hárommal válaszoltak.

A bajnokságok hátralévő fordulóinak sorsolása (változás lehetséges!):

Váci III. o. felnőtt:

21.forduló: 2009.05.03. vasárnap, 16:30 Nagymaros-Rád, Kismaros-Márianosztra, a Szokolya szabadnapos

22.forduló: 2009.05.10. vasárnap, 16:30 Vác-Deákvár-Nagymaros, Perőcsény-Szokolya, Rád-Kismaros

23.forduló: 2009.05.17. vasárnap, 16:30 Nagymaros-Csővár, Kismaros-Vác-Deákvár, Szokolya-Márianosztra

24.forduló: 2009.05.24. vasárnap, 16:30 Letkés-Nagymaros, Rád-Szokolya, Csővár-Kismaros

25.forduló: 2009.05.31. vasárnap, 17:00 Nagymaros-Szob, Kismaros-Letkés, Szokolya-Vác-Deákvár

26.forduló: 2009.06.07. vasárnap, 17:00 Penc-Nagymaros, Csővár-Szokolya, Kismaros-Szob

26.forduló: 2009.06.07. vasárnap, 17:00 Verőce-Tahitótfalu

Külön említést érdemel a Verőce remek helytállása a Magyar Kupában. A Kupa előselejtezőiben, a 4. és 5. körben a csapat először az NB III Mátra-csoportjában (tehát a verőceieknél két osztállyal feljebb) szereplő, jelenleg ötödik és jóval nagyobb játékerőt képviselő Maglód ellen 2-2-re végzett Magyar Imre két találatával. Ezután pedig a szintén NB III-as Veresegyházat győzte le 4-1-re! A gólokat Plachi András, Kiss Balázs és Magyar Imre (2) szerezték, a negyedik gólnál a szurkolók már focigimiről beszéltek? A végén még Csillag László is betalált, igaz, saját kapujába, így lett a vége 4-1.

Stedra Zsolt vezetőedző a következőképpen értékelte a kupasikert: ?Idei legjobb játékunkkal tudtuk legyőzni a Veresegyházat. A fiúk maximális erőbedobással és odaadással küzdöttek és biztos győzelmet arattunk a teljes csapattal felálló ellenfelünkkel szemben. A Maglód elleni bravúrral és a mostani győzelemmel feljutottunk a kupában az országos főtáblára.?