A kismarosi civilek felhívása

0
423

Tisztelt Lakosaink! Kedves Kismarosiak!

Közeleg az első adóbevallási határidő azoknak, akik az egyszerűsített bevallást választották (február 16.), majd következik az egyéni vállalkozók bevallási határideje (február 25.) és a munkavállalók adóbevallási határideje (május 20.)

Kérjük, semmiképpen ne adjon be adóbevallást civil szervezetnek való felajánlás nélkül, hiszen a kismarosi civil szervezetek mindegyike falunk javán munkálkodik és nagyon sokat jelent számukra minden egyes forint!

Válassza ki, amelyiket Ön a legszívesebben támogatja adója egy százalékával, és feltétlenül adja meg annak a szervezetnek az adószámát adóbevallásában.

(Felhívásunkban csak azok a kismarosi civil szervezetek vannak, akik a NAV adatai alapján 1% fogadására képesek.)

 

Köszönjük segítségét!

Kismaros, 2015. február 12.

 

A Kismarosi Civil Szervezetek nevében

Parragh Gábor alpolgármester

 

Az 1992-ben alapított Kismarosi Oktatásfejlesztési Alapítvány már 23 éve támogatja a kismarosi Vilcsek Gyula általános iskola nagyobb értékű oktatásfejlesztési beszerzéseit (iskolabútorok, számítástechnikai eszközök, sporteszközök, mikroszkóp, falitérképek, falitáblák, fénymásolók, fényképezőgép, projektorvetítő, stb.) Adószáma: 19181785-1-13 Köszönettel: Dr. Solti József

 

A Marus Hagyományőrző Tánccsoport alkalmas az 1% fogadására, kérek mindenkit, aki megtisztel azzal, hogy a csoportunkat támogatja, rendelkezzen az adóbevallásában a következő adószámra: 18691384-1-13 Köszönjük, hogy adója 1%-át csoportunknak felajánlotta. Horváthné Rapolder Ágnes egyesületi vezető

 

A Börzsönyligetiek Érdekképviseleti Egyesülete 25 éve összekötő kapocs a település vezetése és a börzsönyligeti telektulajdonosok között. A település új vezetésével együtt működve Önök érdekében folytatni szeretnénk az olyan önerős fejlesztéseket és karbantartásokat, mint a bővülő börzsönyligeti elektromos hálózat, amely a korábbi 50%-ról 85%-ra emelkedett. Az Önök tagdíja és a felajánlott SZJA 1%-a lehetővé tette a földutak nyár eleji egyengetését, illetve kőszórással való járhatóvá tételét. Szeretnénk, ha Ön is hozzájárulna munkánk eredményességéhez azzal, hogy Személyi Jövedelem Adójának 1%-át adószámunkra: 19178965-1-13 felajánlja. Egyesületünkről tájékozódhat a borzsonyliget.hu honlapon. Hozzájárulását előre is köszönjük, Szekeres Sándor elnök

 

A Kismarosi Falumúzeum Alapítvány 21 éve gondozza a község néprajzi és helytörténeti gyűjteményét (Kismarosi Sváb Muzeális Gyűjtemény) ─ továbbá a gyűjteményt rendszeresen bővíti, bemutatja és dokumentálja, valamint időszakos kiállításokat is rendez. Az önkéntes munkában dolgozó munkatársaink a gyűjtemény látogatóinak rendszeresen biztosítanak tárlatvezetést. Saját programokkal (Kismarosi történelmi séta, rendkívüli nyitva tartás, speciális tárlatvezetések, stb.) bekapcsolódtunk az országos múzeumi rendezvényekbe (Tájházak Napja, Múzeumok Őszi Fesztiválja, Ars Sacra Fesztivál). Adószáma: 19185428-1-13 Köszönettel: Dr. Dabóczi Ákos titkár

 

A Mátyásfa Környezetvédő Egyesület célja a Dunakanyar természeti értékeinek megőrzése és az eredeti, természetes egyensúly visszaállítása. Tevékenységét önkéntes munkával valamint szakértők közreműködésével fejti ki. Bővebbet a matyasfaegyesület.hu weboldalon talál. Adószáma: 18697971-1-13 Köszönjük, ha adója 1%-ával támogatja környezetvédő munkánkat. Dr. Manczur Ferenc elnök

 

A Szent László Ifjúsági Alapítvány működteti az 1989-ben újra megalakított kismarosi 827. számú Szent László cserkészcsapatot. Elsősorban gyerekekkel, fiatalokkal foglalkozunk, heti legalább egy alkalommal, valamint rengeteg programon és a nyári táborban. Mivel önkéntesként tevékenykedünk a csapat alapítványának támogatása nagyban segíti a munkánkat. Támogatásukat előre köszönjük. A csapat háttéralapítványaként működő Szent László Ifjúsági Alapítvány adószáma: 18698453-1-13 Kovács Judit csapatvezető

 

A Vilcsek Gyula Alapítványt 2008-ban az iskola névadójának családja hívta életre a tehetségek felkarolását, illetve a hátrányos helyzetű gyermekek segítését tűzve ki alapvető céljaiul. A szervezet főleg tankönyvek, színházlátogatások, táborozások, erdei iskolai részvételek, osztálykirándulások támogatásával és különböző nevezési díjak átvállalásával segíti a kismarosi iskola tanulóit. A nyolc tanéven át kimagasló tanulmányi eredményt felmutató diákok 2009-től lehetnek méltán büszke birtokosai a kitüntető Vilcsek Díjnak. A Vilcsek Gyula Alapítványon keresztül Ön is támogathatja a helyi tehetségeket és a hátrányos helyzetű gyermekeket, amennyiben adójának 1%-át felajánlja e nemes célra. Vilcsek Gyula Alapítvány, adószáma: 18724288-1-13. Zelei Zsolt elnök

 

Továbbá:

 

BOLDOGASSZONY HÁZA ALAPITVÁNYDr. Horvát Olga 2623 KISMAROS SZUTTAI DÜLÖ 8328 HRSZ 19178312-1-13
KISMAROS ÜDÜLŐTERÜLETI POLGÁRŐR EGYESÜLETTakácsné Nagy Éva 2623 KISMAROS ŐZ U. 6 18689118-1-13
KISMAROSÉRT KÖZALAPÍTVÁNYBonifert Györgyné 2623 KISMAROS KOSSUTH L.U.22 18690259-1-13
KISMAROSI GYERMEKKORUS ALAPITVÁNYJaics Istvánné 2623 KISMAROS DÓZSA GY U.5 18670512-1-13
KISMAROSI POLGÁRŐR EGYESÜLETGrünwald Béla 2623 KISMAROS 8390 HRSZ (PF:40) 18688258-1-13